Фатімська чудотворна ікона Богородиці

Оригінал Фатімської ікони Богородиці (Росія)

     Впродовж всієї історії Церкви відомі чудесні випадки  зцілення людей, що моляться  біля ікон. Це зцілення є результатом сильної віри,  щирої молитви, але не треба забувати що вирішальним чинником тут є надприродна дія Господа .

     Чудотворна ікона належать до тих  численних ласк, які Бог послав людині.  Ікона  це матеріальний предмет через який Господь творить чуда. Однак постає питання - чому молячись перед  одними іконами, люди отримують Божу ласку, а перед іншими – ні.  Людський розум  не в силі збагнути цю тайну,  Бог сам знає коли ми потребуємо  надприродної допомоги.

     Згадуючи про Фатімську ікону Божої Матері варто розповісти історію чудодійних об’явлень, що відбувалися ще в 1917 році. у Фатімі – село в Португалії.  Діва Марія  з’явилась над невеликим дубком, стоячи на світло-сірій хмаринці. Вона була зодягнена в білі одежі, на вигляд їй було 15-18 років.  Яскраве світло так опромінювало її лице, що його неможливо було довго споглядати, з рук Марії звисала вервиця . Богородиця не залишила жодного зображення після свого об’явлення, незважаючи на присутність великої кількості людей при цих подіях, її ніхто не бачив. Єдиними свідками є троє дітей.  Троє дітей пастушків  - Люсія Сантос, Франциск і  Жасінті Марто. Інформацію щодо об’явлень найбільше надавала Люсія, Франциск бачив але не чув Богородицю, Жасінта бачила і чула, але спілкувалась з Марією лише Люсія.

      Є три частини Таємниці об’явлень Фатімської Богородиці : перша частина Таємниці це видіння пекла. Сказавши це, Пречиста Діва  відкрила долоні  і з них  вийшло яскраве світло, проміння проникало глибоко  в землю, звідки виринав океан вогню й у цьому вогні були язики полум’я з людськими обрисами. Крик і стогін, біль і розпач жахали й змушували  тремтіти зі страху.

     Друга частина  Таємниці – розповідає про почитання Непорочного Серця Марії, закінчення Першої Світової  війни, присвячена Росії, про можливий початок Другої світової війни та загрозу поширення комунізму по всьому світу.

     Третя частина Таємниці  повідомляє про переслідування християн у ХХ ст.. , про замах на вбивство Папи Римського. Усі видіння говорять про небезпеки і про шляхи порятунку від них, заклик до молитв, як шлях душі, заклик до покаяння та навернення.

Фатімська ікона Божої Матері, копія 2010 рік, Україна, Донецьк      Повертаючись до розмови про ікону Фатімської Богородиці, варто відмітити, що ідею та композицію ікони поблагословила ще за свого життя одна з фатімських дівчат -  останній свідок об’явлень -  це сестра Люсія. Оригінальна ікона була освячена 24 червня 2006 року католицьким Архієпископом Московським і зберігається у м. Пушкін Ленінградської обл.. в Росії у Римо-католицькому храмі.

     Ікона  Пречистої Богородиці Фатімської «Тобою єдність», про яку йде мова у цьому тексті,  була замовлена спеціально за натхненням одному донецькому священику в 2010 році у річницю об’явлення Богородиці у Фатімі для майбутнього Маріїнського Духовного центру Фатімської Богородиці на Донеччині. Ікона була замовлена як копія тої ж самої ікони що є в Росії.  За допомогою жеребкування було вибрано автора написання ікони і нею стала іконописець Ганна Бойко. Ікона була написана і відіслана в Донецьк де її зарамували й  поставили під скло. Через місяць після виконання  на іконі з’явились дивовижні знамення. На захисному склі виник контур – точна копія фігури Богородиці, як і на самій іконі. Також у районі медальйона з написом "серце" з’явилося зображення серця, якого на самій іконі немає. За молитвами перед іконою багато людей отримують різні зцілення та ласки від Бога.

Фатімська ікона Божої Матері у рамі, копія 2010 рік, Україна, Донецьк      На початку липня 2011 року в Донецьку відбулась екуменічна акція «Від Сходу до Заходу»  де ікона відвідала різні місця світу пов’язані з Дівою Марією, а закінчилася хресною ходою по всіх областях України.